Objavljeno: Ned 25.08.2019.

HT Prva liga: Osijek s 1:0 dobio derbi protiv Hajduka

Nakon remija protiv Dinama i Rijeke, nogometaši Osijeka ipak su dobili jedan derbi susret u HT Prvoj ligi. Na domaćem terenu, u ogledu šestoga kola, Osijek je s 1:0 svladao Hajduk. Pogodak odluke postigao je Antonio Mance.

U jako dobrom ritmu Osječani i Splićani odigrali su derbi utakmicu ovog kola. Gosti su otvorili ogled mnogo bolje, a na samom startu briljirao je Jairo koji je bio neuhvatljiv za kompletnu domaću obranu.

No, s vremenom je Osijek uspostavljao ravnotežu te je u 34. minuti poveo, nakon što je Šorša odlično odigrao povratnu loptu prema strijelcu Manceu. Mogao je Osijek na odmor otići s dva gola prednosti, ali prvi napadač Mirko Marić nije bio precizan.

Igra u kojoj su se redale prilike na obje strane nastavila se u drugom poluvremenu, s tim da je Hajduk dodatno pojačao pritisak u završnom dijelu. Dvije odlične šanse imao je Nejašmić (u 67. i 74. minuti), ali su tada odlično reagirali domaći vratar Ivušić i branič Žaper.

Hajduk je uz utakmicu više ostao bod iza vodećeg Dinama, dok se Osijek približio splitskom klubu na bod minusa.

HT Prva liga, 6. kolo: Osijek - Hajduk 1:0 (Mance 34.)