Objavljeno: Sub 21.11.2020.

HT Prva liga: Osijek s 2:0 bolji od Dinama u velikom derbiju

Gradski vrt je bio domaćin velikog derbija 12. kola HT Prve lige u kojem je domaći Osijek s 2:0 svladao Dinamo.

Prvi je to ligaški poraz Dinama u sezoni. Osijek je nastavio s pobjedničkim nizom od dolaska Nenada Bjelice na mjesto trenera i nakon ovakvog rezultata Osijek je smanjio zaostatak na ljestvici na tri boda (23-26).

Dinamo je bio bolji u većem dijelu utakmice. U prvom poluvremenu su opasno zaprijetili Gavranović i pogotovo Jakić koji je u vjetar bacio sjajnu šansu. Osijek je, pak, poveo u 54. minuti nakon lijepe akcije koju je okončao Pilj, a nakon toga su napadi Dinama dodatno pojačali. No, tada se razbudio i vratar Osijeka Ivušić koji je spriječio izjednačenje. Prilike su za Dinamo propustili Ivanušec i Ademi.

Na samom kraju dogodila se i konačna potvrda slavlja Osijeka. Ovaj žestoki derbi odlučio je Žaper golom u 90. minuti.

HT Prva liga, 12. kolo: Osijek - Dinamo 2:0 (Pilj 54., Žaper 90.)