Objavljeno: Pet 16.07.2021.

HT Prva liga: Osijek s 3:0 pobijedio Šibenik

Nogometaši Osijeka otvorili su pobjedom novu sezonu HT Prve lige. Na domaćem terenu Osijek je s 3:0 pobijedio Šibenik.

Osijeku nije trebalo dugo da zagospodari terenom, ali i da krene stvarati šanse. Najopasniji su bili Mierez i Gržan, ali najbolju priliku je u 25. minuti imao Jugović koji je pogodio okvir vrata.

Iako se Šibenik s vremenom oslobodio domaće inicijative, Osijek je i dalje bio dosta bolji, ali do kraja prvog dijela nije takvo što materijalizirao pogotkom.

Drugo poluvrijeme je počelo odlučnom i hrabrom igrom Šibenika. Tri, četiri dobre šanse imali su gosti, a najbolju je, samo s pet metara, propustio Deni Jurić. Odmah nakon toga Osijek je poveo, a strijelac je bio prošle sezone prvi strijelac HT Prve lige Ramon Mierez.

U samoj završnici je Damjan Bohar postigao dva pogotka (jedan s bijele točke) za dobar start u novu sezonu svoje momčadi. Šibenik je peti put u nizu izgubio od Osijeka bez da je postigao pogodak.

HT Prva liga, 1. kolo: Osijek - Šibenik 3:0 (Mierez 63., Bohar 90., 90.+5)