Objavljeno: Sub 28.09.2019.

HT Prva liga: Osijek s 4:0 razbio Slaven Belupo u Koprivnici

Trenerska smjena pozitivno je djelovala na igrače Osijeka koji su u desetom kolu HT Prve lige uvjerljivo svladali Slaven Belupo u Koprivnici s 4:0.

Utakmica je riješena u prvom poluvremenu kada su Osječani postigli tri pogotka, a kao opasnost po domaćina prednjačio je Antonio Mance.

U 25. minuti Mance je postigao prvi gol na susretu. Potom je u 35., nakon njegovog udarca, dobro reagirao Marić na odbijenu loptu i pogodio za 2:0, dok je u 41. poentirao i Lopa za 3:0 i to nakon dodavanja Mancea.

U nastavku je utakmica tekla u laganijem ritmu, ali i u takvom ozračju Osijek je još jednom matirao domaćina. Učinio je to Škorić udarcem glavom za konačnih 4:0 u 71. minuti.

U petom pokušaju Osijek je tako došao do premijerne gostujuće pobjede u sezoni. Ivica Kulešević, privremeni trener Osijeka, tako je klub uspješno vodio u ovom ogledu, kao i ranije u Kupu kada je Osijek s 8:0 pobijedio Vuteks Slogu.

HT Prva liga, 10. kolo: Slaven Belupo - Osijek 0:4 (Mance 25., Marić 35., Lopa 41., Škorić 71.)