Objavljeno: Sub 08.02.2020.

HT Prva liga: Osijek s igračem manje do boda protiv Inter-Zaprešića

U subotnjem dvoboju 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Gradskom vrtu su Osijek i zaprešićki Inter odigrali bez pobjednika (1:1).

Osječki su problemi započeli već u 16. minuti kada su ostali s igračem manje. Tada je Lopa dobio drugi, isključujući žuti karton.

Zaprešićani su definitivno htjeli iskoristiti takvu situaciju i krenula je otvorena igra s obje strane. Odlični Tsonev postigao je prvi pogodak, u 31. minuti gosti su poveli, ali samo šest minuta kasnije Osijek je izjednačio kada je Marić, prvi strijelac Lige, iskoristio suparnički poklon.

U nastavku su obje momčadi stvorile dovoljan broj prilika zbog kojih mogu žaliti za preostala dva boda. Tsonev je i dalje bio glavna opasnost za domaćina, dok su za Osijek u završnom dijelu susreta odlične šanse propustili Grezda, a pogotovo Marić.

Zaprešićani su tako drugi put ove sezone odigrali remi protiv Osijeka te su uhvatili novi važan bod u svojoj borbi za opstanak.

HT Prva liga, 21. kolo: Osijek - Inter-Zaprešić 1:1 (Marić 37./Tsonev 31.)