Objavljeno: Ned 05.05.2019.

HT Prva liga: Osijek se na putu prema Europi sapleo u Koprivnici

Nogometaši Slaven Belupa pobijedili su na domaćem terenu Osijek s 1:0 u dvoboju 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Slaven Belupo tako je ostvario drugu pobjedu u nizu u Prvenstvu (u prošlom kolu nadjačao je Inter-Zaprešić), dok je Osijek malo zastao u Koprivnici na svom putu prema Europi. Treće mjesto dijele Osijek i Hajduk s po 53 boda, dok iza njih Gorica ima 50.

Utakmica je odlučena u 24. minuti kada je Ivan Krstanović realizirao jedanaesterac za domaćina. Osijek je u prvom dijelu bio plah, ali je u nastavku zaigrao mnogo odlučnije. Redale su se prilike pred domaćim vratima, ali mreža se ipak nije zatresla.

Istina, jest jednom, ali je pogodak poništen, dok je drugi strijelac Lige Mirko Marić uzdrmao domaći okvir vrata.

Osijek je ove sezone izgubio dosta bodova u sučeljavanjima sa Slaven Belupom. Kod kuće je dva puta odigravao 1:1, a sada je i po prvi put u sezoni izgubio od ovog suparnika.

HT Prva liga, 32. kolo: Slaven Belupo - Osijek 1:0 (Krstanović 24.-11m)