Objavljeno: Sub 12.09.2020.

HT Prva liga: Osijek uvjerljivo slavio na premijeri Bjelice

Nogometaši Osijeka pobijedili su s uvjerljivih 3:0 Rijeku u susretu četvrtog kola HT Prve lige. Nakon remija i dva poraza ovo je prva pobjeda Osijeka u novoj sezoni, a ostvarena je u premijeri Nenada Bjelice na trenerskom mjestu Osječana.

Osijek je krenuo poletno i žustro, a za to je nagrađen već u petoj minuti kada je Vedran Jugović postigao prvi pogodak. Domaćin je igrao mnogo bolje, više je prijetio i napadao, a dodatno su se stvari okrenule na stranu Osijeka u 37. minuti kada je novi igrač Rijeke Zoran Arsenić dobio direktni crveni karton.

Nije se mnogo čekalo na novi pogodak jer je odmah iz slobodnog udarca sjajno za 2:0 pogodio Petar Bočkaj.

Unatoč igraču manje Rijeka je potpuno dominirala u uvodnom dijelu nastavka. Šanse su promašivali Čolak, Galović, Andrijašević, Lončar i Pavičić nakon čega je uslijedila kazna i odluka ove utakmice. U 75. minuti je za konačnih 3:0 pogodio Ramon Mierez, novi napadač u redovima Osijeka.

HT Prva liga, 4. kolo: Osijek - Rijeka 3:0 (Jugović 5., Bočkaj 38., Mierez 75.)