Objavljeno: Sub 16.04.2022.

HT Prva liga: Osijeku domaći bodovi protiv Hrvatskog dragovoljca

Osijek je osvojio očekivana tri boda u 31. kolu HT Prve lige. Kao domaćin svladao je Hrvatski dragovoljac s 2:1 u susretu gdje su svi golovi postignuti u prvom poluvremenu.

Utakmica je sjajno otvorena za Osijek koji je poveo nakon samo tri minute golom Žapera. Iako su Osječani vrlo lako, u nekoliko navrata, mogli povećati prednost, prvi sljedeći pogodak dogodio se na drugoj strani.

U 32. minuti Galešić je iskoristio sporost domaće obrane i pogodio za 1:1. Primljeni pogodak pojačao je energiju Osijeka koji je nastavio s napadima. Najbolju šansu je imao Lovrić koji je s 25 metara pogodio okvir vrata, a onda je u nadoknadi prvog dijela Lovrić iz kornera asistirao Topčagiću koji glavom pogađa za 2:1.

U drugom dijelu Osijek je nastavio napadati. Tražio je novi pogodak kako bi izbjegao neugodnosti u završnici susreta. No, nije bilo ni pogotka ni drame u finišu, već je Osijek rutinski priveo utakmicu kraju i upisao nova tri boda.

Uz odigranu utakmicu više, Osijek je opet došao vodećem Dinamu na dva boda zaostatka.

HT Prva liga, 31. kolo: Osijek - Hrvatski dragovoljac 2:1 (Žaper 3., Topčagić 45.+2/Galešić 32.)