Objavljeno: Ned 03.10.2021.

HT Prva liga: Po bod Osijeku i Hajduku u derbiju

Derbi utakmicom u Osijeku zaključeno je 11. kolo HT Prve lige. Osijek i Hajduk su odigrali bez pobjednika 1:1.

Osijek je vrlo žestoko otvorio utakmicu i napadao je prema Kaliniću u valovima. U devetoj minuti već je bilo 1:0 za Osijek, nakon što je vrlo lijepo, u svom stilu, zabio Mađar Kleinheisler. Taj pogodak dodatno je razgalio domaću momčad koja je nastavila napadati, no Osječane je potom smirio Mađar u suparničkom sastavu.

U 19. minuti Lovrencsics je vratio stvari na početak te je izjednačio na 1:1 (uz pomoć Lončara od kojeg se odbila lopta), iako je samo dvije minute kasnije Osijek mogao vratiti vodstvo, ali je Jugović pogodio okvir vrata (lopta se odbila od jedne do druge vratnice).

Do kraja utakmice trajala je izjednačena borba u kojoj je Osijek ipak imao nešto ozbiljnije prilike (pogotovo šansa Miereza). U samoj završnici opet je domaćin jače stisnuo, ali do kraja je ostalo 1:1, čime je potaknuta gužva na vrhu ljestvice, premda sve momčadi nemaju isti broj odigranih utakmica.

Rijeka je vodeća s 23 boda, a svaki sljedeći sastav (Dinamo, Osijek i Hajduk) ima po bod manje.

HT Prva liga, 11. kolo: Osijek - Hajduk 1:1 (Kleinheisler 9./Lončar 19.-ag)