Objavljeno: Sub 20.11.2021.

HT Prva liga: Po bod za Dinamo i Osijek u derbiju

Derbi utakmica 16. kola HT Prve lige između Dinama i Osijeka završila je bez pobjednika (1:1). Osijek je time zadržao tri boda plusa u odnosu na Dinamo, ali ima i utakmicu više.

Dinamo je dominirao tijekom cijelog ogleda, a pogotovo je na pravi način pritiskao suparnika u drugom poluvremenu. Inače, Osijek je poveo rano, već u 16. minuti (pogodak Fiolića nakon brze kontre), nakon čega se orijentirao na kontranapade. Imali su gosti još dvije dobre prilike (Mierez i Hiroš) u drugom poluvremenu kada su mogli, ali nisu uspjeli, pobjeći na 2:0.

U prvom dijelu Dinamo je napadao, ali Osijek je, bez većih problema, odbijao sve domaće nalete. U nastavku je domaćin bio mnogo konkretniji, a do izjednačenja je došao u 80. minuti kada je, nakon prekida, odlično glavom reagirao Petković i pogodio za 1:1.

Mogao je Dinamo i do potpunog preokreta, a najbolju je priliku u finišu ogleda imao Ivanušec koji je umjesto mreže pogodio vratnicu.

HT Prva liga, 16. kolo: Dinamo - Osijek 1:1 (Petković 80./Fiolić 16.)