Objavljeno: Pet 17.09.2021.

HT Prva liga: Po bod za Hrvatski dragovoljac i Rijeku

U prvom susretu devetog kola HT Prve lige nije bilo pobjednika. Hrvatski dragovoljac i Rijeka su u Kranjčevićevoj ulici odigrali 2:2 u dvoboju gdje je domaći sastav vodio 2:0, ali je Rijeka do kraja bila milimetrima blizu potpunog preokreta.

Rijeka je dominirala od početka utakmice, a u tom uvodnom dijelu najbolju je šansu imao Drmić koji je u 19. minuti pogodio okvir vrata. No, domaći sastav je odbio sve napade i potom šokirao suparnika.

Prvo je Petković u 29. minuti precizno zaključio kontru za 1:0, dok je u 36. Majstorović realizirao jedanaesterac za neočekivanih 2:0 domaćina.

No, Rijeka se ekspresno vratila u igru, u uvodnom dijelu drugog poluvremena. U 57. i 60. minuti Ampem i Pavičić su zabili dva vrlo lijepa pogotka, oba udarcima s 20-ak metara.

Do kraja je Rijeka napadala, dobre su šanse imali Bušnja i Drmić, dok je u 89. minuti Vučkić postigao gol za 3:2, ali je lopta na putu prema mreži dodirnula Drmića koji je bio u zaleđu.

Bila je ovo treća ligaška utakmica u nizu za Hrvatski dragovoljac bez poraza (pobjeda i dva remija).

HT Prva liga, 9. kolo: Hrvatski dragovoljac - Rijeka 2:2 (Petković 29., Majstorović 36.- 11m/Ampem 57., Pavičić 60.)