Objavljeno: Pet 01.10.2021.

HT Prva liga: Pobjeda Gorice na Šubićevcu

Gorica je prekinula niz od dva poraza te je u prvom dvoboju 11. kola HT Prve lige slavila na Šubićevcu protiv Šibenika. Bilo je 2:1 za Velikogoričane.

Šibenik je agresivnije i bolje otvorio dvoboj, ali nakon propuštenih prilika Jakoliša i Marina, na drugoj strani je sjajan pogodak postigao Toni Fruk. U prošlom kolu je Fruk maestralno zabio Rijeci, a ovaj put je matirao vratara Šibenika tako što je gromovito, s 15-ak metara iskosa, pogodio bliže rašlje.

U istom ritmu je nastavljena utakmica pa je tako Šibenik bio opasniji, a gosti su zabili novi gol. U 41. minuti je ponovno pucao Fruk, a lopta se odbila od Perića i završila u mreži.

Domaći sastav je ipak smanjio u 66. minuti kada se Ćurić odlučio na šut s 25 metara, a lopta se odbila od Krizmanića i odsjela u velikogoričku mrežu. Do kraja je Gorica izdržala sve napade domaćina te je slavila s 2:1.

Šibenik je dobio tri uvodna domaća dvoboja, ali je nakon Osijeka izgubio drugi put u nizu pred svojim navijačima.

HT Prva liga, 11. kolo: Šibenik - Gorica 1:2 (Ćurić 66./Fruk 15., 41.)