Objavljeno: Pet 19.07.2019.

HT Prva liga: Pobjeda Osijeka na startu sezone

Počela je nova prvoligaška sezona u Hrvatskoj. U premijernoj utakmici novog izdanja Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je u svom Gradskom vrtu svladao Slaven Belupo s 2:0.

Prošle sezone trećeplasirana momčad Prvenstva posve je zasluženo pobijedila, budući da je bila bolja od početka do kraja ovog susreta. Slaven Belupo gotovo da nije ozbiljno zaprijetio tijekom ogleda.

Na lijepi se način osječkoj publici predstavio Antonio Mance, vjerojatno najveće osječko pojačanje tijekom ovog ljeta. Mance je postigao prvi pogodak na susretu, krajem prvog poluvremena (u 43. minuti), a ujedno je asistirao Mirku Mariću u 86. minuti kada je Osijek golom za 2:0 potvrdio pobjedu.

Spomenimo i da su gosti završnicu utakmice odigrali s igračem manje. Drugi žuti karton u 85. minuti dobio je Vinko Međimorec.

HT Prva liga, 1. kolo: Osijek - Slaven Belupo 2:0 (Mance 43., Marić 86.)