Objavljeno: Sub 17.07.2021.

HT Prva liga: Pobjeda Rijeke, Gorica promašivala

Rijeka je u novu sezonu zakoračila pobjedom. Pred svojim navijačima na Rujevici riječki nogometaši su svladali Goricu 2:0.

Na samom početku dvoboja opasnija je bila Gorica, no u 20. minuti povela je Rijeka, a strijelac je bio Murić iz jedanaesterca.

Cijela utakmica protekla je u jakom ritmu gdje su se momčadi izmjenjivale u dobrim šansama, no najveći problem Gorice je bio iznimno raspoloženi domaći vratar Labrović, ali i nepreciznost Velikogoričana u samoj završnici.

Primjerice, u uvodnom dijelu drugog poluvremena sjajne su prilike imali Lovrić, Mitrović i Šroler, ali dva puta je donedavni vratar Šibenika sjajno reagirao. I čim gosti nisu iskoristili nijednu od tih prilika Rijeka je povećala svoje vodstvo. Nakon kornera, odlično se snašao Lepinjica i povećao na 2:0 što je bio konačan rezultat dvoboja.

HT Prva liga, 1. kolo: Rijeka - Gorica 2:0 (Murić 20.-11m, Lepinjica 54.)