Objavljeno: Pet 31.01.2020.

HT Prva liga: Pobjeda Zaprešićana u povijesnoj utakmici

U petak je nastavljena HT Prva liga, a u prvom dvoboju 20. kola Inter je u Zaprešiću, u vrlo važnom ogledu za ostanak u Ligi, svladao Istru 1961 s 2:0.

Bila je ovo ujedno povijesna utakmica za hrvatski nogomet jer je po prvi puta na službenim susretima radila VAR tehnologija kao pomoć sucima.

Zaprešićani su pobjedu osigurali u prvom poluvremenu kada su poveli 2:0. Već u 11. minuti mladi Josip Mitrović izveo je pravu majstoriju te je iskosa sjajno naciljao suprotni kut gostujućih vrata.

Vodstvo domaćina podebljano je u 26. minuti kada je gostujući igrač Bosančić nespretno glavom zabio u vlastitu mrežu za 2:0.

U nastavku su Puljani pokušavali učiniti dvoboj dramatičnijim, ali nisu bili ni blizu toga. Ostaje im daljnja velika borba za prvoligaški život, dok je novi trener Inter-Zaprešića Željko Petrović na svom novom poslu startao pobjedom.

HT Prva liga, 20. kolo: Inter-Zaprešić - Istra 1961 2:0 (Mitrović 11./Bosančić 26.-ag)