Objavljeno: Sub 29.02.2020.

HT Prva liga: Podjela bodova Osijeka i Hajduka

U prvom subotnjem derbi ogledu 24. kola HT Prve lige nije bilo pobjednika. Osijek i Hajduk u Gradskom su vrtu odigrali 0:0.

Iako trener Osijeka Kulešević stalno naglašava "napadački Osijek", a strateg Hajduka Tudor napominje da njegova momčad mora ići "punim gasom protiv svakoga", ipak su i jedni i drugi prvenstveno htjeli u ovom ogledu sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Hajduk je bio nešto izravniji i odlučniji te je imao bolje prilike. Pogotovo Jairo u 17. minuti, a potom i Caktaš u 69. minuti kada je dobro pucao, ali je vodstvo Splićana spriječio okvir vrata.

Osijek je bio aktivniji u drugom poluvremenu, a najbolju je priliku za pogodak propustio Kleinheisler samo nekoliko minuta nakon šanse Caktaša. Do kraja je još jednu šansu za Hajduk propustio Eduok.

Hajduk može više žaliti za preostala dva boda, no ovim je rezultatom zadržao Osijek iza sebe na šest bodova minusa.

HT Prva liga, 24. kolo: Osijek - Hajduk 0:0