Objavljeno: Sub 07.03.2020.

HT Prva liga: Prekid crne serije osječkih nogometaša

Osijek je napokon razveselio svoje navijače. Pobijedio je Varaždin 2:0 u duelu 26. kola HT Prve lige te se vratio u borbu za gornje pozicije na ljestvici.

Osijek ima utakmicu više od ostalih, no došao je Lokomotivi na bod, Rijeci na dva, a Hajduku na tri boda minusa.

Angažirano je Osijek otvorio utakmicu protiv Varaždina koja mu je došla nakon tri dvoboja bez pobjede (dva poraza i remi), ali i bez postignutog pogotka. I bilo je pitanje trenutka kada će pasti gostujuća obrana. Unutar samo tri minute Osijek je zabio dva gola (Lončar u 25. i Marić u 27. minuti) čime je utakmica odlučena.

Do kraja je Osijek mogao zabiti još golova (Marić nije realizirao jedanaesterac), ali je u svakom slučaju mirno priveo kraju ovaj dvoboj.

Varaždin je ostao na dnu ljestvice s istim brojem bodova kao zaprešićki Inter.

HT Prva liga, 26. kolo: Osijek - Varaždin 2:0 (Lončar 25., Marić 27.)