Objavljeno: Sub 14.09.2019.

HT Prva liga: Premijerna pobjeda Zaprešićana u sezoni

Nogometaši zaprešićkog Intera ostvarili su u osmom kolu Hrvatski Telekom Prve lige premijernu pobjedu u sezoni.

Na domaćem terenu Inter-Zaprešić je s 3:1 svladao Slaven Belupo te se tako odlijepio od samog dna ljestvice i Varaždina koji ostaje jedina momčad bez pobjede.

Nakon prvog poluvremena bez golova, na samom početku nastavka krenulo je "rafalno" s obje strane. Prvo je Serderov doveo domaćina u vodstvo u 47. minuti, ali je samo dvije minute kasnije Nowak pogodio za izjednačenje.

I tih 1:1 stajalo je sve do same završnice kada je Inter-Zaprešić golovima Mlinara u 87. i Mamuta u 93. minuti servirao svojim navijačima veliko slavlje i premijernu pobjedu. Fantastičan je bio pogodak Mamuta s 25 metara udaljenosti.

Inter-Zaprešić tako je remiju s Rujevice (1:1) u posljednjem nastupu pridodao novu dobru utakmicu, dok je Slaven Belupo upisao drugi poraz u nizu i čak 2-9 razliku pogodaka u zadnjih 180 ligaških minuta (poraz od Lokomotive 1:6 prije pada u Zaprešiću).

HT Prva liga, 8. kolo: Inter-Zaprešić - Slaven Belupo 3:1 (Serderov 47., Mlinar 87., Mamut 90.+3/Nowak 49.)