Objavljeno: Sub 07.05.2022.

HT Prva liga: Preokreti, šest golova i remi Gorice i Lokomotive

Uzbudljiva i ispunjena pogocima bila je utakmica 34. kola HT Prve lige između Gorice i Lokomotive. Završilo je 3:3, iako je Gorica vodila 2:0, a potom su gosti okrenuli rezultat i sve do 90. minute vodili 3:2.

Velikogoričani su daleko bolje otvorili utakmicu te su se iz minute u minutu nizale šanse pred gostujućim vratima. Gosti su izdržali do 24. minute, ali je tada Gorica povela. Strijelac je bio Atiemwen, s tim da pogodak velikim dijelom ide na dušu vratara Lokomotive Nevistića.

Gorica je povećala vodstvo u 40. minuti kada je strijelac bio Kalik, ali su gosti na odmor ipak otišli uz ugodniji rezultat, jer je u smiraju prvog dijela Pivarić smanjio na 1:2.

Od početka drugog poluvremena Lokomotiva je zaigrala vidno bolje pa se kao logičan slijed dogodilo izjednačenje u 63. minuti. Pogodak za 2:2 je postigao Aliyu, a Lokomtiva je posve okrenula rezultat pet minuta prije kraja. Početnički je u svom šesnaestercu pogriješio Steenvoorden, a poklon je na kraju iskoristio Kulenović zabivši za 3:2.

No, Gorica se ipak spasila od poraza, a drugi pogodak na utakmici, u 90. minuti, dao je Kalik. Nakon što je lopta pogodila u ruku Vranjkovića, s bijele točke je za konačni remi precizan bio Kalik. Recimo kako su obje momčadi ogled završile s desetoricom, budući da su sredinom drugog poluvremena druge žute kartone dobili Keita kod domaćina i Pivarić kod gostiju.

Za Lokomotivu je ovo bio treći ligaški remi u nizu, dok je Gorica prekinula niz od tri prvenstvena poraza.

HT Prva liga, 34. kolo: Gorica - Lokomotiva 3:3 (Atiemwen 24., Kalik 40., 90.-11m/Pivarić 42., Aliyu 63., Kulenović 85.)