Objavljeno: Sub 17.10.2020.

HT Prva liga: Prva pobjeda Slaven Belupa u sezoni

Vratila se HT Prva liga, a nogometaši Slaven Belupa ostvarili su premijernu pobjedu u sezoni. Na domaćem terenu, u prvom dvoboju osmog kola, Slaven Belupo je uvjerljivo svladao Istru 1961 s 5:1.

U prvom dijelu gosti su dva puta kapitulirali na identičan način. Glavčić je bio asistent, a u oba slučaja, u 30. i 45.+2 minuti, Tomislav Božić je glavom pogađao suparničku mrežu.

Bolja igra i dominacija Slaven Belupa dodatno je potvrđena u nastavku. Prvo je Krstanović realizirao jedanaesterac, u 61. minuti je i dvostruki asistent Glavčić postigao pogodak, a u 77. je i Boakye bio strijelac za 5:0. Na samom kraju ogleda Vuk je zabio na drugoj strani za barem minimalnu dozu zadovoljstva gostiju.

Ovim je rezultatom zaustavljen niz Puljana od tri ligaške utakmice bez poraza.

HT Prva liga, 8. kolo: Slaven Belupo - Istra 1961 5:1 (Božić 30., 45.+2, Krstanović 51.-11m, Glavčić 61., Boakye 77./Vuk 85.)