Objavljeno: Sub 10.08.2019.

HT Prva liga: Prvi golovi i prva ovosezonska pobjeda Lokomotive

Druga subotnja utakmica u sklopu četvrtog kola HT Prve lige donijela je sigurnu pobjedu Lokomotive nad Istrom 1961 čime su Lokosi upisali prvu ovosezonsku pobjedu.

Susret u Kranjčevićevoj bolje je otvorila Lokomotiva koja je bila opasnija od samoga starta, no obrana Istre 1961 nije pokleknula sve do 34. minute kada je, nakon kornera Luke Ivanušeca, Toni Datković bio precizan glavom za domaćih 1:0 i prvi ovosezonski gol Lokomotive u HT Prvoj ligi.

Lokosi su napadali i u nastavku, vrlo dobar pokušaj imao je Lirim Kastrati četiri minute kasnije, a iako je gostujući vratar Josip Čondrić bio siguran, odbijena lopta stiže ponovno do Kastratija koji asistira Ivanušecu za 2:0 Lokomotive.

Pokušala je Istra 1961 do predaha smanjiti rezultat, no obrana Lokomotive zaustavile je njene pokušaje.

Uvodne minute nastavka donijele su pokušaje Adriana Fuentesa, Antonija Ivančića i Marija Ćužea za smanjenje zaostatka gostiju, no do prvog pogotka Istre 1961 čekalo se sve do 79. minute kada je siguran najbolji strijelac Lige.

Ivanušec je, pak, na drugoj strani nastavio s odličnom igrom te se pokazao raspoloženim i u 84. minuti, novom asistencijom iz kornera koju je ovoga puta iskoristio Domagoj Drožđek za domaće vodstvo 3:1. No, tu nije bio kraj pogocima zagrebačke momčadi. Svega dvije minute kasnije Kastrati je povukao kontru, proslijedio loptu Drožđeku koji je, pak, vraća natrag kosovskom nogometašu za konačnih 4:1.

HT Prva liga, 4. kolo: Lokomotiva - Istra 1961 Datković 34., Ivanušec 38., Drožđek 84., Kastrati 86.(Ćuže 79.)