Objavljeno: Sub 10.08.2019.

HT Prva liga: Prvi prvoligaški bod Varaždina

Četvrto kolo HT Prve lige donijelo je ove subote podjelu bodova u Zaprešiću gdje su Inter i Varaždin odigrali 2:2.

Susret u Zaprešiću između dvije momčadi koje ove sezone još nisu upisale prvoligašku pobjedu započeo je ranim pogocima na obje strane. U 14. minuti poveo je domaćin preko Antonija Boseca koji je siguran bio po ubačaju Ivana Tatomirovića.

Nije dugo trebalo čekati na odgovor sa suprotne strane terena, naime, u 22. minuti Varaždinci, koji su od prve minute pritiskali domaćina, stižu do izjednačenja. Nakon gužve u šesnaestercu, najbolje se snašao Karlo Težak koji je siguran lijevom nogom za 1:1.

Šest minuta kasnije ponovno je domaća momčad bila raspoloženija, a za vodstvo 2:1 pobrinuo se Serder Serderov kojeg je lijepo proigrao Frano Mlinar. Na predah se tako otišlo s domaćim vodstvom 2:1.

Nastavak susreta donio je, pak, crveni karton Karla Samboleca, a iako Varaždinci ostaju s igračem manje na terenu, to ih nije omelo da se pobrinu za novo izjednačenje. Tri minute po Varaždinovom ostanku bez 11. igrača, domaća obrana nije se iskazala, a Dejan Glavica slabijom, lijevom nogom s deset metara sigurno trese mrežu Inter-Zaprešića.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je tako Inter-Zaprešić zaradio svoj drugi ovosezonski bod, dok je Varaždin osvojio svoj prvi prvoligaški bod.

HT Prva liga, 4. kolo: Inter-Zaprešić - Varaždin (Bosec 14., Serderov 28./Težak 22., Glavica 54.)