Objavljeno: Pet 10.09.2021.

HT Prva liga: Remi Gorice i Hrvatskog dragovoljca u povijesnom ogledu

U prvom susretu osmog kola HT Prve lige nije bilo pobjednika. Gorica i Hrvatski dragovoljac odigrali su 1:1. Gorici je ovo prvi neodlučeni rezultat u sezoni, dok je Hrvatski dragovoljac osvojio četvrti bod.

Ovaj susret ostat će upisan i kao povijesni u HT Prvoj ligi, jer je dužnost glavnog suca obavljala Ivana Martinčić, čime je postala prva žena glavni sudac u povijesti na nekoj utakmici elitnog ranga.

Gorica bolju igru nije naplatila pogotkom kroz prvo poluvrijeme, ali još žešći domaći napadi krenuli su od starta drugog poluvremena. U 63. minuti Lovrić nije uspio realizirati jedanaesterac (obrana Šubarića), ali već u idućem napadu Gorica je povela kada je strijelac bio Babec.

No, Hrvatski dragovoljac se uspio vratiti iz tog zaostatka. Deset minuta kasnije Štrkalj je izjednačio te postavio konačnih 1:1 i podjelu bodova, iako je Gorica do kraja susreta pokušavala vratiti vodstvo.

HT Prva liga, 8. kolo: Gorica - Hrvatski dragovoljac 1:1 (Babec 64./Štrkalj 74.)