Objavljeno: Ned 29.09.2019.

HT Prva liga: Remi Istre 1961 i Hajduka u Puli

U posljednjem ogledu desetoga kola Hrvatski Telekom Prve lige nije bilo pobjednika. U Puli su Istra 1961 i Hajduk odigrali 1:1.

Prije ove utakmice Splićani su protiv pulskog suparnika imali čak 11 pobjeda u nizu. No, ovaj put nisu uspjeli slaviti, iako su i uz osvojeni bod zadržali prvo mjesto na ljestvici. Hajduk ima bod više od Dinama te dva više od Rijeke, ali i utakmicu više od dva najveća suparnika.

Kontru koju je povukao Jakoliš u 34. minuti odlično je okončao Mijo Caktaš za vodstvo Hajduka na ovom ogledu. No, u nastavku je domaćin sve više i jače pritiskao te je golom Lončara u 79. minuti izjednačio.

U posljednjih desetak minuta bilo je strašno napeto na pulskom stadionu. Živci su bili tanki s obje strane, ali su i prštale prilike u oba šesnaesterca. No, vratari su odlično obavili taj završni posao tako da je završilo bez pobjednika.

HT Prva liga, 10. kolo: Istra 1961 - Hajduk 1:1 (Lončar 79./Caktaš 34.)