Objavljeno: Sub 03.04.2021.

HT Prva liga: Remi Šibenika i Dinama na Šubićevcu

Hrabri i jako dobri Šibenik otkinuo je Dinamu bodove u 27. kolu HT Prve lige. Utakmica na Šubićevcu završila je bez pobjednika 1:1.

Od samog početka je bilo jasno kako će Šibenik, s novim trenerom Escobarom, još jednu utakmicu ove sezone protiv uglednika odigrati hrabro i otvoreno. Delić i Schildenfeld su prijetili na početku, kao i Atiemwen i Majer na drugoj strani.

Unatoč otvorenoj igri i dosta prilika s obje strane, prvih 45 minuta je završilo bez golova, a pred kraj prvog dijela se razbudio domaći kapetan Marko Bulat, od iduće sezone igrač Dinama.

Imao je Bulat ukupno tri jako dobre prilike, ali svaki put je sjajno reagirao gostujući vratar Livaković. U jeku domaćih napada poveo je Dinamo (u 70. minuti). S vrha šesnaesterca sjajno je slobodni udarac izveo Lovro Majer za 1:0 Dinama.

No, sjajan je bio Bulat ove subote te je u 78. minuti iz slobodnog udarca, s 30 metara, gromovito pogodio okvir vrata, a na odbijenu loptu je odlično reagirao Mesa i pogodio za izjednačenje.

Do kraja je Dinamo imao jednu šansu za pobjedu, ali je udarac Tolića sjajno obranio šibenski vratar Rogić.

HT Prva liga, 27. kolo: Šibenik - Dinamo 1:1 (Mesa 78./Majer 70.)