Objavljeno: Ned 19.12.2021.

HT Prva liga: Remi u Splitu, Dinamo jesenski prvak

Okončan je prvi dio sezone HT Prve lige. U zadnjem susretu 20. kola, pred 32.000 gledatelja i u sjajnom ambijentu Poljuda, Hajduk i Osijek su odigrali 0:0. Takvim rezultatom je Dinamo postao jesenski prvak.

Dinamo, Rijeka i Osijek imaju isti broj bodova (po 40), ali Dinamo ima najbolju razliku pogodaka u tom tercetu. Hajduk ima pet bodova manje, s tim da u odnosu na konkurente, Dinamo i Hajduk imaju i utakmicu manje.

Sjajna atmosfera je, zaključuje li se po igri, više impresionirala domaće igrače koji su puno griješili tijekom prvog dijela i nesigurno je djelovala kompletna obrana, kao i vezni red Splićana.

Osijek je od starta djelovao čvršće na terenu, odlučnije i konkretnije, a gosti su u 11. minuti dobili savršenu priliku za vodstvo. Nakon prekršaja na Kleinheisleru, dosuđen je jedanaesterac kojeg je Bohar pretvorio u pogodak.

No, Bohar je morao ponavljati udarac s bijele točke zbog Miereza koji je prerano utrčao, a u ponovljenom udarcu vratar Hajduka Kalinić je obranio udarac Bohara te je nakon obrane lopta završila na vratnici.

Nastavilo se potom u ritmu u kojem je Hajduk igrao smušeno, a čvrsti Osijek je prijetio (Mierez, Bočkaj...), ali nije došao do vodstva.

U nastavku se situacija promijenila. Posve se probudio prvenstveno Livaja, koji je bio kreator svega opasnoga pred gostujućim vratima. Prvo je namjestio Krovinoviću sjajnu šansu u 68. minuti. Potom je s 20-ak metara sjajno pucao pored vrata, dok je u 81. minuti, iz blizine, topovski naciljao vratnicu.

Inače, u 70. minuti je iz utakmice isključen trener Osijeka Nenad Bjelica, zbog protestiranja, i to kao da je bio impuls Hajduku koji je dominirao u završnici, ali organizirani gostujući sastav izdržao je kompletan pritisak Splićana do kraja susreta.

Prvenstvo se nastavlja krajem siječnja utakmicama 21. kola.

HT Prva liga, 20. kolo: Hajduk - Osijek 0:0