Objavljeno: Sub 14.12.2019.

HT Prva liga: Rijeka dobila četvrtu ligašku utakmicu u nizu

Nogometaši Rijeke nastavili su svoj pozitivan prvenstveni niz te su u ogledu 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige na svojoj Rujevici svladali Varaždin s 3:1.

Rijeka je time ostvarila četvrtu prvenstvenu pobjedu u nizu i barem je privremeno stigla na drugo mjesto ljestvice. No, Hajduk u nedjelju mora odraditi svoj duel ovog kola.

Autoritativno je Rijeka otvorila ovaj dvoboj i vrlo brzo naplatila bolju igru. U 11. minuti Maxwell Acosty postigao je pogodak za 1:0. Rijeka je dodatno povećala prednost na samom startu drugog poluvremena kada je Čolak iskoristio grešku gostujuće obrane i u 47. minuti pogodio za 2:0.

Neizvjesnost je u susret vraćena kada je Glavica u 83. minuti realizirao jedanaesterac za 1:2, ali do velikog boda u borbi za ostanak u Ligi Varaždinci ipak nisu stigli. Čak štoviše, u nadoknadi je Čolak zabio svoj drugi gol za rješenje utakmice (3:1).

HT Prva liga, 19. kolo: Rijeka - Varaždin 3:1 (Acosty 11., Čolak 47., 90.+1/Glavica 83.-11m)