Objavljeno: Sri 21.04.2021.

HT Prva liga: Rijeka dobila šestu u nizu i skočila na treće mjesto

Rijeka je u 30. kolu HT Prve lige slavila u Puli kod Istre 1961 s 2:1 čime je došla na treće mjesto ljestvice, a i uzvratila je Puljanima za nedavni poraz u polufinalu Kupa.

Rijeka je odigrala odlično prvo poluvrijeme pa je tako u 19. minuti sjajan prvi gol na susretu zabio Murić s vrha šesnaesterca, dok je u 36. Kulenović povećao na 2:0 (Murić je bio asistent). Imala je Rijeka još dobrih prilika, no prije samog odmora domaćinu je nadu u pozitivan rezultat udahnuo Galilea koji je smanjio na 1:2.

Na samom startu nastavka Hara je propustio priliku za izjednačenje, a i cijeli nastavak su Puljani bolje odigrali te su bili bliže golu koji bi im donio jedan bod. No, Rijeka je ipak izdržala pritisak domaćina i slavila šesti put u nizu u Prvenstvu.

Ova je pobjeda gurnula Rijeku na ljestvici ispred Gorice i sada je sastav s Rujevice na trećem mjestu. Istra 1961 je pretposljednja i ima samo bod više od Lokomotive.

HT Prva liga, 30. kolo: Istra 1961 - Rijeka 1:2 (Galilea 44./Murić 19., Kulenović 36.)