Objavljeno: Ned 08.03.2020.

HT Prva liga: Rijeka dominantna, preskočila Hajduk na ljestvici

U derbi susretu 26. kola HT Prve lige posve je zasluženo slavila Rijeka. Na Rujevici su riječki nogometaši nadjačali Hajduk s 2:0. I na ljestvici je Rijeka preskočila Splićane i sada je na željenom drugom mjestu.

Rijeka je dominirala od samog početka susreta te je jačala pritisak prema vrataru Hajduka Posavcu koji je bio vrlo inspiriran ove nedjelje. Sjajni Posavec, ali i okvir vrata (kojeg su pogađali Gorgon i Andrijašević) sačuvali su Hajduk od rezultatskog minusa u prvom poluvremenu.

Dominacija iz prvog poluvremena nastavila se u drugom. Rijeka je napadala i tražila vodstvo koje se dogodilo u 61. minuti. Tada je splitsku obranu prevario prvi riječki strijelac Antonio Mirko Čolak.

Pobjednik je odlučen deset minuta kasnije kada je Gorgon realizirao jedanaesterac za 2:0 i povratka Splićanima više nije bilo. O Hajduku najbolje govori podatak da je jedinu pravu priliku imao u 90. minuti (Jairo), ali je ostala neiskorištena.

Rijeka je preskočila Hajduk na ljestvici i sada je druga. Dva boda manje ima Hajduk, četiri Lokomotiva, a pet Osijek.

HT Prva liga, 26. kolo: Rijeka - Hajduk 2:0 (Čolak 61., Gorgon 72.-11m)