Objavljeno: Sub 22.05.2021.

HT Prva liga: Rijeka treća, Gorica ostala bez Europe

U ogledu posljednjeg, 36. kola HT Prve lige, izravnom dvoboju za izlazak u Europu, Rijeka je na Rujevici bila bolja od Gorice s 2:1.

Rijeka je tako sezonu završila na trećem mjestu, dok je Gorica uslijed ovog poraza, ali i pobjede Hajduka, pala na peto mjesto i na kraju ostala bez ičega (konačne nagrade u vidu igranja u Europi).

Rijeka je odlično otvorila utakmicu te je povela već nakon deset minuta igre kada je strijelac bio Andrijašević. No, Gorica je imala spreman odgovor. U 20. minuti je izjednačio Babec, a na samom kraju prvog dijela goste su milimetri dijelili od vodstva kada je Lovrić sjajno naciljao okvir vrata.

U nastavku je Rijeka dominirala, a Gorica se orijentirala na obranu. Velikogorički plan je funkcionirao sve do 80. minute kada je Rijeka vrlo sretno i spretno došla do pogotka koji je bio vrijedan Europe (Menalo).

Do kraja je opet Gorica uzvratila, ali nije uspjela izjednačiti i time okruniti ovu dobru sezonu. U posljednja tri ligaška kola Gorica je upisala tri poraza.

HT Prva liga, 36. kolo: Rijeka - Gorica 2:1 (Andrijašević 10., Menalo 80./Babec 20.)