Objavljeno: Sub 28.09.2019.

HT Prva liga: Rijeka vrlo lako svladala Varaždin

Bez ikakve drame nogometaši Rijeke su u Varaždinu, u ogledu desetoga kola HT Prve lige, odradili uvjerljivi nastup te su pobijedili 2:0. Zadržala je Rijeka time korak s najboljima na ljestvici, ima samo bod manje od drugoplasiranog Dinama.

Uraganski je krenula Rijeka u ovaj susret te je u prvom poluvremenu umjesto dva mogla postići četiri, pet pogodaka. Već u četvrtoj minuti zatresao se domaći okvir vrata, a u desetoj minuti Rijeka je povela 1:0 golom Escovala.

Okupacija domaćeg vratara time nije stala. Rijeka je nizala prilike, a novi je pogodak postigao Halilović u 36. minuti za 2:0.

U uvodnom dijelu drugog poluvremena ritam utakmice nije se izmijenio. Rijeka je napadala, stvarali su gosti brojne šanse, ali je završilo s rezultatom iz prvog dijela. Ovo je bila prva utakmica Rijeke nakon odlaska Igora Bišćana, dok je novi trener Simon Rožman zbog suspenzije odgledao dvoboj s tribina.

Da subota za domaćina bude još gora pobrinuo se Đurasek koji je pocrvenio u 69. minuti.

Varaždin je nakon senzacionalne pobjede protiv Dinama ipak ostao miljama daleko od novog velikog iznenađenja.

HT Prva liga, 10. kolo: Varaždin - Rijeka 0:2 (Escoval 12., Halilović 36.)