Objavljeno: Čet 09.05.2019.

HT Prva liga: Rudeš se teoretski još uvijek može spasiti

Odigrana je prva utakmica 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a nogometaši Rudeša u Zaprešiću su pobijedili domaći Inter s čak 3:0.

Za Rudeš je to bila premijerna gostujuća pobjeda u sezoni, kao i treća ukupno, a s njom su zadržali teoretsku šansu da se spase ispadanja. No, Rudeš do kraja mora u svakoj utakmici reagirati, kao i ovog četvrtka, a to znači pobjednički.

Ništa se na terenu posebno zanimljivo nije događalo do kraja prvog poluvremena kada su gosti trasirali put prema pobjedi. Prvo je sjajno iskosa naciljao Nikola Pejović za 1:0 u 36. minuti, dok je u 44. Tomislav Štrkalj realizirao jedanaesterac za 2:0.

Kulminacija blijede partije zaprešićke momčadi dogodila se u 85. minuti kada je vlastitu mrežu pogodio Tatomirović, a gosti su tada i definitivno mogli početi slaviti.

Inter-Zaprešić je i dalje nesiguran na svojoj osmoj poziciji na ljestvici. Ima utakmicu više te šest bodova plusa (28-22) u odnosu na pretposljednju Istru 1961.

HT Prva liga, 33. kolo: Inter-Zaprešić - Rudeš 0:3 (Tatomirović 85.-ag/Pejović 36., Štrkalj 44.-11m)