Objavljeno: Pet 21.02.2020.

HT Prva liga: Rutinska pobjeda Lokomotive u Varaždinu

Odigrana je prva utakmica 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a Lokomotiva je u gostima bila bolja od Varaždina te je slavila 2:0.

Već u sedmoj minuti dvoboj je usmjeren na stranu gostiju. U gužvi, nakon kornera, najbolje se snašao Myrto Uzuni i postigao gol za 1:0. Do kraja poluvremena gosti su stekli još jedan gol prednosti. Nakon lijepe akcije, s vrha šesnaesterca precizno je naciljao Karačić za 2:0.

U nastavku su nogometaši iz Varaždina bilo odlučniji. Serija prilika krenula je s udarcem Benka. Potom je još nekoliko puta na iskušenju bila gostujuća obrana i vratar, ali Lokomotiva je taj dio susreta preživjela i nakon toga rutinski obavila ostatak posla i osvojila tri važna boda.

Varaždin je ostao na dnu ljestvice. Ima utakmicu više od konkurenata te isti broj bodova kao Istra 1961 te dva manje od zaprešićkog Intera.

HT Prva liga, 23. kolo: Varaždin - Lokomotiva 0:2 (Uzuni 7., Karačić 38.)