Objavljeno: Ned 08.12.2019.

HT Prva liga: Rutinska pobjeda Rijeke protiv Istre 1961

U posljednjem ogledu 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je na Rujevici svladala Istru 1961 s 2:0.

Rijeka je tri boda osigurala u prvom poluvremenu. Bolje je otvorila utakmicu, od starta krenula s napadima i prvo je Alexander Gorgon postigao premijerni gol na susretu u 14. minuti, dok je u 27. Robert Murić povećao na 2:0.

Puljani su proigrali krajem prvog poluvremena. Stvorili su dosta prilika u tom dijelu susreta, kao i na početku drugog poluvremena, no sve njihove šanse zaustavio je riječki vratar Prskalo i gosti nisu uspjeli, u rezultatskom smislu, dramatičnom napraviti ovu utakmicu.

Istra 1961 ostala je na začelju, dok se Rijeka maksimalno približila drugom Hajduku. Splićani imaju samo bod više od Rijeke koja je odigrala susret manje.

HT Prva liga, 18. kolo: Rijeka - Istra 1961 2:0 (Gorgon 14., Murić 27.)