Objavljeno: Sub 26.02.2022.

HT Prva liga: Šesti prvenstveni poraz u nizu Gorice

Nogometaši Lokomotive svladali su kao domaćini Goricu s 2:0 u dvoboju 25. kola HT Prve lige, čime su se odvojili od tog suparnika na ljestvici.

Lokomotiva na petom mjestu trenutačno ima tri boda više od Slaven Belupa i Gorice, a velikogorički klub je upisao već šesti ligaški poraz u nizu.

Gorica je bila bolja tijekom prvog poluvremena. Opasnije je i češće napadala. Pogotovo se u napadačkim akcijama isticao Toni Fruk, no na odmor se otišlo uz prednost Lokomotive od 1:0. Cipetić je u 18. minuti asistirao, a Kulenović je glavom zabio za domaću radost.

U nastavku se smanjio broj dobrih šansi Gorice, a Lokomotiva je u 60. minuti propustila povećanje vodstva. Naime, udarac Pivarića s bijele točke obranio je gostujući vratar Kotarski. No, vrlo brzo nakon toga ipak je bilo 2:0. Brzu kontru je realizirao Marko Dabro i to nakon što se vrlo lijepo riješio dvojice suparničkih igrača. Zabio je 11. prvenstveni pogodak te je treći strijelac Lige iza Livaje i Drmića.

HT Prva liga, 25. kolo: Lokomotiva - Gorica 2:0 (Kulenović 18., Dabro 72.)