Objavljeno: Sub 07.05.2022.

HT Prva liga: Šibenik četvrti put u sezoni svladao Istru 1961

Još je jednom ove sezone Šibenik bio bolji od Istre 1961. U ogledu 34. kola HT Prve lige, u Puli, Šibenčani su slavili 2:1. U četvrtom međusobnom ligaškom susretu ove sezone Šibenik je četvrti put bio bolji od ovog suparnika.

Gosti su bolje odradili prvih 45 minuta, nakon kojih su imali i prednost od dva pogotka. Prvo je za 1:0 pogodio Ivan Delić, dok je u nadoknadi Ćurić realizirao jedanaesterac za 2:0, nakon prekršaja na Grezdi. Inače, za Delića je ovo bio deveti prvenstveni pogodak, a ima i jednaki broj asistencija ove sezone.

U drugom poluvremenu stanje na terenu se potpuno promijenilo i domaćin je sve žešće stiskao suparnika pred njegova vrata. Nakon brojnih prilika, na 1:2 je smanjio Caseres u 73. minuti.

Nakon toga je krenula još veća opsada šibenske obrane i gostujućeg vratara Đakovića, koji je briljirao do kraja i sačuvao tri boda svoje momčadi. Šanse su propuštali Mišković, Ivančić i Moura.

Šibeniku je ovo bila tek treća pobjeda u nastavku sezone čime se učvrstio na osmom mjestu ljestvice, dok je Istra 1961 ostala deveta.

HT Prva liga, 34. kolo: Istra 1961 - Šibenik 1:2 (Caseres 73./Delić 26., Ćurić 45.+1-11m)