Objavljeno: Sub 24.04.2021.

HT Prva liga: Šibenik pobijedio nakon dva i pol mjeseca

Na Šubićevcu je odigrana prva utakmica 31. kola HT Prve lige, a nogometaši Šibenika su s 2:0 svladali Slaven Belupo.

Šibenik je u utakmicu krenuo uraganski. U osmoj minuti je Jurić petom usmjerio loptu prema suparničkoj mreži za 1:0, dok je Mario Ćurić u 14. zabio lijepi pogodak za 2:0.

Takvo otvaranje utjecalo je da se u ostatku dvoboja igra vrlo otvoreno. Gosti su u prvom dijelu pogodili okvir vrata, ali je veći broj šansi imao Šibenik. Dva puta je ozbiljno zaprijetio Jurić, a po jednom Suad Sahiti i Ćurić.

U nastavku se ipak igralo rastrganije, s tim da je Slaven Belupo bio sve odlučniji kako se približavao kraj utakmice, dok je Šibenik zbog vodstva bio sve pažljiviji u igri i okrenut obrani. Kako god, rezultat se nije mijenjao do kraja, a Šibenik je na ljestvici preskočio subotnjeg suparnika.

Šibenik je ujedno pobijedio u prvenstvu po prvi puta nakon 10. veljače i niza od čak deset utakmica (pet neodlučenih rezultata i pet poraza).

HT Prva liga, 31. kolo: Šibenik - Slaven Belupo 2:0 (Jurić 8., Ćurić 14.)