Objavljeno: Sub 16.04.2022.

HT Prva liga: Šibenik pobijedio tek drugi put u nastavku sezone

Nogometaši Šibenika napokon su pobijedili. Na Šubićevcu su svladali Slaven Belupo 2:1 u ogledu 31. kola HT Prve lige. Bila je to tek druga pobjeda Šibenika u nastavku sezone (ranije je jedino svladao Istru 1961), čime je prekinut niz tog kluba od čak pet poraza.

Domaći sastav je bolje otvorio utakmicu te je i poveo u 15. minuti. Na asistenciju Delića, lijepo je prvi pogodak na susretu dao Vidović. Do kraja poluvremena Šibenik je dodatno oplemenio svoju dobru igru drugim pogotkom. Ovaj put je Delić bio strijelac koji je za 2:0 zabio udarcem s 20-ak metara.

U nastavku utakmice sve se okrenulo i Slaven Belupo je bio momčad koja je napadala i diktirala ritam. Odmah na startu nastavka gosti su propustili šansu smanjiti. Jedanaesterac Krstanovića obranio je domaći vratar Rogić.

Slaven Belupo je ipak smanjio u 66. minuti golom Crnca, a unatoč tome što su gosti napadali do samog kraja, Šibenik je sačuvao pobjedu.

Na ljestvici je Slaven Belupo zadržao bod prednosti u odnosu na Šibenčane (30-29).

HT Prva liga, 31. kolo: Šibenik - Slaven Belupo 2:1 (Vidović 15., Delić 37./Crnac 66.)