Objavljeno: Pet 18.09.2020.

HT Prva liga: Šibenik preko Lokomotive do premijerne pobjede

U prvom susretu petog kola HT Prve lige nogometaši Šibenika pobijedili su na Šubićevcu Lokomotivu s 3:2. Bila je to prva utakmica u sezoni koja se odigrala pred određenim brojem gledatelja, ali i premijerna pobjeda Šibenika.

Šibenik je dosta bolje otvorio utakmicu, a poveo je već u 11. minuti kada se nakon kornera najbolje pred gostujućim vratima snašao Prince Ampem.

Pogodak kao da je dodatno potaknuo domaće igrače koji su nastavili napadati, ali unatoč tome gosti su izjednačili. Kallaku je u 33. minuti pogodio za 1:1. Ipak, na odmor je Šibenik zasluženo otišao uz prednost jer je u 40. minuti Jurić pogodio za 2:1.

U nastavku je Lokomotiva zaigrala bolje. Njene redove pogotovo je povezao Sammir koji je ujedno u 69. minuti glavom donio gostima iz Zagreba novo izjednačenje.

No, završilo je kako je i počelo, pogotkom Princea Ampema, koji je u 84. minuti bio precizan za premijernu pobjedu svoje momčadi u ovoj sezoni.

HT Prva liga, 5. kolo: Šibenik - Lokomotiva 3:2 (Prince Ampem 11., 84., Jurić 40./Kallaku 33., Sammir 69.)