Objavljeno: Pet 07.05.2021.

HT Prva liga: Šibenik se spasio, nada manje za Istru 1961

Šibenik je u 33. kolu HT Prve lige osvojio tri domaća boda, nakon 1:0 pobjede protiv Istre 1961. Time su Šibenčani i matematički osigurali ostanak u Ligi.

Istra 1961 je ostala posljednja na ljestvici. Ima utakmicu više od Varaždina i dva boda manje, a nakon ogleda protiv Šibenika ostali su Puljani s jednom nadom manje u spas.

Nakon rastrganog i lošeg prvog dijela, u nastavku je bilo daleko uzbudljivije. Odmah na startu je Suad Sahiti postigao pogodak za domaćina, no Šibenik se u problemima našao od 73. minute kada je ostao s igračem manje (Bailone).

Od tog trenutka su se nizale sjajne prilike na obje strane. No, mreže su mirovale, a u 95. minuti je dosuđen jedanaesterac za Istru 1961. Gostima bi nakon svega dobar bio i potencijalni bod, no nakon čak sedam minuta provjere, VAR je odlučio kako je svemu prethodilo zaleđe i Istra 1961 je ostala bez šanse da osvoji barem bod na ovom gostovanju.

HT Prva liga, 33. kolo: Šibenik - Istra 1961 1:0 (S. Sahiti 49.)