Objavljeno: Sub 04.07.2020.

HT Prva liga: Sijevalo sa svih strana, remi Istre 1961 i Gorice

U posve otvorenoj utakmici 33. kola HT Prve lige, u kojoj je sijevalo sa svih strana, po bod su osvojili Istra 1961 i Gorica odigravši 2:2 u Puli.

Od početka su obje momčadi igrale otvoreno i vrlo dobro su kombinirale sve do onog trenutka kada su trebale okruniti pogotkom dobre akcije. No, u drugoj polovici prvog poluvremena konkretniji su postali Puljani.

Sve je opasnije frcalo oko gostujućeg vratara Kahline i u nadoknadi prvog dijela Istra 1961 je povela. Izgledalo je kako će Kahlina obraniti i udarac Šime Gržana, ali se lopta ipak zakoprcala u mreži.

No, Gorica je brzopotezno početkom nastavka sve okrenula na svoju stranu. Prvo je Hamad u 49. izjednačio, dok je u 52. Mudrinski, koji je kod prvog gola asistirao, ovaj put glavom zabio za 2:1 gostiju.

Potom su Puljani zagospodarili terenom i uspjeli do kraja uhvatiti bod (gol Delića u 81. minuti), iako je nakon toga dvije odlične šanse za domaćina imao i Perić-Komšić.

HT Prva liga, 33. kolo: Istra 1961 - Gorica 2:2 (Gržan 45.+3, Delić 81./Hamad 49., Mudrinski 52.)