Objavljeno: Sub 15.02.2020.

HT Prva liga: Sjajna pobjeda Varaždina i Toplaka u Zaprešiću

Nogometaši Varaždina ostvarili su itekako vrijednu pobjedu ove subote. U susretu 22. kola HT Prve lige, na gostovanju u Zaprešiću, Varaždin je svladao Inter 2:1.

Varaždin se time vratio u ravnopravnu borbu za ostankom u prvoligaškom društvu. Ima 15 bodova, kao i Istra 1961, dok Zaprešićani imaju dva boda više.

Ove zime Samir Toplak je morao napustiti trenersko mjesto u Inter-Zaprešiću nakon dugog niza godina što je vodio taj klub. Vrlo brzo je Toplak novu sreću pronašao u Varaždinu, a u premijernom ogledu na novom poslu vratio se u Zaprešić i pobijedio svoj bivši klub.

Inter-Zaprešić poveo je u 19. minuti golom Serderova, no gosti se u nijednom trenutku nisu predali. Iako su i nakon sat vremena igre zaostajali, u tom je trenutku krenuo preokret. Prvo je Leon Benko u 60. minuti izjednačio, a pojačanje Vinko Petković je deset minuta kasnije, nakon odličnog prodora, zapečatio pobjedu Varaždinaca koji su time upisali treću pobjedu u sezoni.

HT Prva liga, 22. kolo: Inter-Zaprešić - Varaždin 1:2 (Serderov 19./Benko 60., Petković 70.)