Objavljeno: Pet 23.10.2020.

HT Prva liga: Slaven Belupo slavio u Varaždinu

U prvom dvoboju devetog kola HT Prve lige i jednoj od dvije utakmice koje će se odigrati ovih dana Slaven Belupo je u gostima pobijedio Varaždin 2:1.

Slaven Belupo je time ostvario drugu pobjedu u nizu, dok su varaždinski nogometaši upisali već peti prvenstveni poraz u nizu.

Bila je to izjednačena utakmica u kojoj je Varaždin ipak imao blagu inicijativu, ali su pogotke postizali goste. Prvo je u 18. minuti Lulić asistirao, a Krstanović odlično iz trka, volej udarcem, pogodio za 1:0. U 50. minuti je, pak, pogriješio domaći vratar Zelenika, a Bačelić-Grgić je povećao na 2:0.

Varaždinci nisu ostali bez motivacije u tom trenutku. Napadali su i pokušavali, a u 84. minuti je sve napravio Petković i smanjio na 1:2. Mogao je domaćin do boda u završnici, no Slaven Belupo je ipak uspio sačuvati vodstvo.

HT Prva liga, 9. kolo: Varaždin - Slaven Belupo 1:2 (Petković 84./Krstanović 18., Bačelić-Grgić 50.)