Objavljeno: Sub 17.08.2019.

HT Prva liga: Slaven Belupo trijumfalno kroz Pulu

Nogometaši Slaven Belupa s 3:2 svladali su Istru 1961 i tako su upisali drugu uzastopnu pobjedu, nakon tri uvodna poraza na startu Prvenstva.

Golijadu na Aldo Drosini obilježio je nevjerojatni Ivan Krstanović koji je s nova dva pogotka došao do brojke od 92 gola u Prvoj HNL.

Slaven Belupo je upravo preko Krstanovića došao u vodstvo. U 12. minuti s dva metra ugurao je loptu iza Čondrićevih leđa.

Nije dugo trajalo vodstvo Plavih jer je već u 15. minuti Gržan sigurno izveo kazneni udarac nakon ruke Parackog na rubu šesnaesterca.

Prelecova momčad stigla je u vodstvo u 35. minuti. Ćuže je pronašao Regana Obenga koji pogađa malu mrežicu Filipovićevog gola.

Već u 42. minuti Krstanović koristi Delićevu loptu i rutinski zabija za 2:2 na predahu.

U drugom dijelu pao je tempo utakmice, a ključan događaj zbio se u 60. minuti. Ponovno je Krstanović u središtu zbivanja. Njegov udarac završio je na gredi, no odbijanac je na drugoj vratnici pospremio Puclin za važnu pobjedu Farmaceuta u Puli.

HT Prva liga, 5. kolo: Istra 1961 - Slaven Belupo 2:3 (Gržan 15., Obeng 35./Krstanović 12., 42., Puclin 60.)