Objavljeno: Pet 02.04.2021.

HT Prva liga: Slaven Belupo u nadoknadi do boda u Varaždinu

U prvom dvoboju 27. kola HT Prve lige Varaždin i Slaven Belupo su remizirali (1:1) čime su se za samo bod odvojili od samog dna ljestvice i posljednje Lokomotive.

Varaždin je vodio i imao tri boda u džepu sve do 92. minute, ali je tada Delić zabio za veliki gostujući bod.

Mnogo bolje je utakmicu otvorio domaćin te je na samom startu Varaždin propustio dvije odlične šanse (Peco i Posavec). Varaždin je, pak, poveo u 42. minuti kada je Neven Đurasek od sredine travnjaka povukao polukontru, a za udarac se odlučio s vrha šesnaesterca te je i pogodio za 1:0.

U zadnjih dvadesetak minuta uslijedili su brojni napadi gostiju. Domaći vratar Horkaš je uz pomoć vratnice zaustavio udarac Kima, okvir vrata je pogodio i Lulić, a odličnu priliku je propustio Knöll. Ali, u sudačkoj nadoknadi Ivan Delić, džoker s klupe, zabio je za zasluženi bod sastava iz Koprivnice.

HT Prva liga, 27. kolo: Varaždin - Slaven Belupo 1:1 (Đurasek 42./Delić 90.+2)