Objavljeno: Pet 16.07.2021.

HT Prva liga: Šok na startu, Slaven Belupo svladao Dinamo

Nova sezona u HT Prvoj ligi otvorena je utakmicom Dinama i Slaven Belupa. Scenarij na startu je bio šokantan, gosti iz Koprivnice su s 2:0 slavili protiv prvaka na maksimirskom stadionu.

Od početka su se gosti vrlo organizirano branili, a isto tako nisu bili bezopasni na drugoj strani. Uostalom, prvu veliku priliku imao je Slaven Belupo kada je ubačena lopta Glavčića završila na okviru vrata.

Dinamo je uzvratio istom mjerom, Kastrati je bio vrlo blizu pogotka, no prvo poluvrijeme je završilo bez golova.

Odmah na početku drugog dijela gosti su poveli. Vratar Dinama Livaković je pogriješio, traljavo je reagirao, a poklon je iskoristio Krstanović koji je s 40 metara naciljao prazna vrata i zabio svoj 109. pogodak u hrvatskim prvenstvima.

Napao je potom Dinamo s brojnim napadačkim snagama. U igri su bili Gavranović, Petković, Čop, Menalo i ostali, no dogodila se kontra na drugoj strani. Lijepo su gosti izigrali Dinamovu obranu te je Bogojević u 84. minuti zabio za 2:0 i posve neočekivani start nove sezone HT Prve lige.

HT Prva liga, 1. kolo: Dinamo - Slaven Belupo 0:2 (Krstanović 51., Bogojević 84.)