Objavljeno: Sub 02.11.2019.

HT Prva liga: Sve se ponovilo, Gorica opet bolja od Hajduka

U dvoboju 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je kao domaćin svladala Hajduk s 2:1.

Bila je to gotovo potpuno preslikana utakmica od srijede ovog tjedna kada je Gorica u osmini finala Kupa, istim rezultatom, pobijedila Splićane. Isto tako, ponovili su se isti strijelci za Goricu, Lovrić i Suk, a čak je Lovrić kao i u Kup ogledu zabio prvi pogodak iz slobodnog udarca.

Razlika u prvenstvenom ogledu je bila ta što se Hajduk vratio i izjednačio u 28. minuti kada je strijelac bio Jairo.

Napeto je bilo u završnici kada je u 84. minuti velikogorički vratar Kahlina sjajno obranio siguran pogodak Čoline, dok je tri minute kasnije Suk postigao pobjedonosni pogodak za Goricu. Nešto kasnije je Suk i isključen zbog drugog žutog kartona.

Hajduk je time zaostao za Dinamom na ljestvici. Ima utakmicu više, ali i četiri boda manje.

HT Prva liga, 14. kolo: Gorica - Hajduk 2:1 (Lovrić 12., Suk 86./Jairo 28.)