Objavljeno: Sub 14.12.2019.

HT Prva liga: Teška pobjeda Dinama, odlučio Oršić

Dinamo, aktualni hrvatski prvak, na pobjednički je način okončao prvi dio sezone u kojoj je također dominirao i postao jesenski prvak.

No, 90 minuta protiv Lokomotive nije bilo ugodno nadmetanje za Dinamo koji je pobijedio s minimalnih 1:0. Bila je to 14. ovosezonska ligaška pobjeda Dinama.

Vrlo otvoreno se igralo na obje strane. Prilike su se izmjenjivale, a najbliže je golu bila Lokomotiva na samom početku. Tada, u sedmoj minuti, Tolić je s 20-ak metara, iz slobodnog udarca, pogodio suparnički okvir vrata.

Utakmica je odlučena u 68. minuti. Samo sedam minuta ranije u igru je ušao strijelac Mislav Oršić, a ponajbolji Dinamov igrač ove jeseni dočekao je odbijenu loptu i zabio gol za nova tri Dinamova boda.

Lokomotiva je, pak, ovim, ipak očekivanim porazom, zastala u borbi za gornje pozicije na ljestvici.

HT Prva liga, 19. kolo: Dinamo - Lokomotiva 1:0 (Oršić 68.)