Objavljeno: Sub 20.04.2019.

HT Prva liga: Teška pobjeda Lokomotive protiv Rudeša

U prvom subotnjem ogledu 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige igrači Lokomotive pobijedili su u Kranjčevićevoj ulici, nominalno kao gosti, Rudeš s 2:1.

Teško je do tri boda stigla Lokomotiva koja tako nastavlja borbu za izlazak u Europu. Uz utakmicu više Lokomotiva se na ljestvici izjednačila s Hajdukom, dok joj treći Osijek bježi za tri boda.

Pobjedu je Lokomotivi osigurao "džoker s klupe" Đorđe Rakić. Nakon ubačaja Uzunija iz blizine, Rakić je dobro reagirao u 80. minuti i postigao gol za 2:1 Lokomotive u ovom susretu.

Tijekom prvog poluvremena postignuta su uvodna dva gola. Sjajno je iz slobodnog udarca za Lokomotivu pogodio Fran Karačić, dok je iz jedanaesterca u 32. minuti izjednačio Tomislav Štrkalj.

Za Rudeš je sve manje nade da se spasi. Uskoro će i teorija prestati biti jedina nada za tog prvoligaša.

HT Prva liga, 30. kolo: Rudeš - Lokomotiva 1:2 (Štrkalj 32.-11m/Karačić 19., Rakić 80.)