Objavljeno: Sri 12.05.2021.

HT Prva liga: Tri boda Rijeke u Koprivnici

Važne bodove u borbi za izlazak na europsku scenu izborila je Rijeka u 34. kolu HT Prve lige. Na gostovanju u Koprivnici Rijeka je s 2:0 bila bolja od Slaven Belupa.

Od samog početka Rijeka je iznimno žustro krenula prema suparničkim vratima i u prvom poluvremenu su gosti mogli imati prednost i od tri, četiri pogotka razlike. No, prilike Menala, Andrijaševića, Pavičića, Lončara i Capana ostale su neiskorištene. Odlično je prvo poluvrijeme odradio domaći vratar Filipović.

Ipak, Rijeka je na odmor otišla uz prednost, a u 40. minuti domaćina je probio Andrijašević. Inače, pred kraj prvog dijela i Slaven Belupo je bio blizu pogotka, Bogojević je pogodio okvir vrata.

U nastavku je Rijeka "stala na loptu". Intenzitet napada Rijeke se smanjio, a dvoboj je odlučen kada je u 69. minuti Drmić realizirao jedanaesterac.

Rijeka je došla trećoj Gorici na četiri boda minusa, dok Slaven Belupo još uvijek nije matematički osigurao opstanak.

HT Prva liga, 34. kolo: Slaven Belupo - Rijeka 0:2 (Andrijašević 40., Drmić 69.-11m)